Oblastní odbočka SONS v Novém Jičíně
DMS

08.04-09.04. - Pozvánka na festival Dny umění nevidomých 2016 v Novém Jičíně a Kopřivnici 

Sjednocená organizace nevidomimých a slabozrakých v ČR u příležitosti 22. ročníku festivalu Dny umění nevidomých na Moravě pořádá dva hudební večery. V pátek 8. dubna od 17 hodin v Modlitebně evangelické církve v Janáčkových sadech v Novém Jičíně a následně v sobotu 9. dubna, od 17 hodin v Kulturním domě Kopřivnice. Na obou akcích vystoupí nevidomá třiatřicetiletá zpěvačka Alena Schutová, absolventka konzervatoře J. Dejla pro zrakově postižené, za klavírního doprovodu Aleny Šefčíkové, absolventky teplické konzervatoře a magisterského studia na Pedagogické fakultě UK v Praze. Posluchači se mohou těšit na skladby od Antonína Dvořáka - výběr biblických písní a světoznámou Rusalku, uslyší také Carmen od Georges Biseta a zaznějí i některé vybrané operety.

autornázev
PROGRAM
Georg Friedrich HÄNDELLascia chio pianga (árie z opery Rinaldo)
Antonín DVOŘÁKBiblické písně, Op.99 - č. 4, 5, 7, 10,
Ave Maria, Op.19b
Giacomo PUCINNIO mio babbino caro (árie z opery Gianni Schicchi)
Georges BIZETHabanera (árie z opery Carmen)
Camille SAINT-SAËNSMon coeur s'ouvre a ta voix (árie z opery Samson et Dalila)
Antonín DVOŘÁKPíseň o měsíčku "Měsíčku na nebi" (árie z opery Rusalka)
přestávka
Florimond HERVÉSvatá Nitouche, má patronko (árie z operety Mamzelle Nitouche)
Rudolf FRIMLL´amour, tojours, l´amour (árie z operety Rose Marie)
Charlie CHAPLINHudba začla hrát (árie z operety Světla ramp)
Frederick LOEWETo by bylo náramný (písen z muzikálu My Fair Lady)
Leonard BERNSTEINTonight (píseň z muzikálu West Side Story)
Změna programu vyhrazena.

Pozvánka na koncert v Novém Jičíně v rámci DUN 2016.Alena Schutová úspěšně vystupuje a její hlas můžeme například slyšet v projektech a na deskách „Večer s písní Karla Kryla“, „Neofolk“ a „Bouře 2005“ vše od Daniela Landy, dále na „FOK“ pod taktovkou Debashishe Chaudhuriho a doprovodem Plzeňské a Brněnské filharmonie  i na CD konzervatoře J. Deyla z roku 2003 s názvem „Otevírání 2“. Mohli jsme ji rovněž vidět při moderování koncertů Aneta pro Světlušku a koncertů v rámci Dnů zdravotně postižených  či akcí pro Lions club. Na soutěži Bílé hole a při moderování Prvního pestrého plesání a podílela se na natáčení dokumentů „Po tmě světlo“ z roku 2012  a „O kavárně Po tmě“ z roku 2010. Jako osoba s velkým citem pro pomoc druhým pracovala jako PR manager a tiskový mluvčí pro organizaci Pestrá společnost, o.p.s. a v současnosti se při studiu na Univerzitě Palackého v Olomouci podílí na projektu Světluška, Kavárna potmě Nadačního fondu Českého rozhlasu. Jako aktivizační pracovník pomáhá v Domě sociální služeb Návojná a na pozici sociálního pracovníka a lektora je činná v občanském sdružení Pes partner.

Pozvánka na koncert v Kopřivnici v rámci DUN 2016.Klavíristka Alena Šefčíková je členkou souborů Trialog a Duo Godot se zaměřením na interpretaci hudby 20. století a své dovednosti stále zdokonaluje a předává mladým začínajícím klavíristům v Základní umělecké škole v Lounech a Litoměřicích. Počátek její spolupráce s nevidomými umělci začal v roce 2009, od kdy doprovází zpěváka Radka Žaluda a v roce 2013 účinkovala na koncertě nevidomých zpěváků „Pro zdravý rozum“ v Bruselu. V její biografii dále najdeme, i to, že byla členkou evropského orchestru Europera, účastnila se mezinárodní klavírní soutěže Pro Bohemia v Ostravě a na mezinárodních interpretačních kurzech v Týně nad Vltavou.
Festival uměleckých výtvorů nevidomých a těžce zrakově postižených se pravidelně koná na různých místech Moravy a prezentuje jejich práce keramické, malířské i hudební tvorbu. Mezi účinkujícími jsou nejen čeští, ale i zahraniční umělci. Každý rok se představují tvůrci některé z evropských zemí. Na Novojičínsku (v Kopřivnici a v Novém Jičíně) se festival koná popáté.

Vstupné na všechny akce je dobrovolné a bude využito na financování kulturních aktivit zrakově postižených. Aktivity festivalu Dny umění nevidomých na Moravě organizované na Novojičínsku se konají s finanční podporou měst Nový Jičín a Kopřivnice a ve spolupráci s Farním sborem Českobratrské církve evangelické v Novém Jičíně, Kulturním domem a knihovnou Kopřivnice.

Jménem pořadatelů co nesrdečněji zveme veřejnost k účasti na těchto kulturních akcích. Těšíme se na setkání.

Martin Hyvnar

Partneři festivalu

22. ročník festivalu Dny umění nevidomých finančně podpořili:

Festivalové aktivity konané na Novojičínsku finančně podpořili:

Za spolupráci a podporu děkujeme:

Copyright © 2022       Oblastní odbočka SONS v Novém Jičíně