Oblastní odbočka SONS v Novém Jičíně
DMS

01.09.-24.11. - Dny umění nevidomých 2020 na Novojičínsku 

Logo festivalu Dny umění nevidomých na MotravěFestival Dny umění nevidomých na Moravě pořádaný Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých ČR, z. s., se koná již po 26. v různých moravských městech. Na Novojičínsku jej organizuje oblastní odbočka SONS ČR, z. s. v N. Jičíně.

Veřejnost na Novojičínsku bude mít již podesáté možnost se seznámit s uměním nadaných profesionálních nevidomých a slabozrakých interpretů a umělců.

Přijďte si poslechnout krásnou hudbu, prohlédnout zajímavou výstavu a především strávit příjemné chvíle v milé společnosti lidí, kterým sice osud mnoho vzal, ale nadělil také talent a touhu rozdávat světu krásu ze svého srdce.

 

PROGRAM
Dny umění nevidomých na Novojičínsku 2020
termínzačátekpodtitul a umělec/umělciměstomísto
Hudební
večery
    
04. 09.
pátek
14:00Petr BazalaNový JičínDomov Duha
Hřbitovní 1128
11. 09.
pátek
18:00Martin Kubíček (kytara, flétny, saxofon)
Zdeněk Vlk (kytara)
Frenštát pod
Radhoštěm
ZUŠ,
Tyršova 955
27. 09.
neděle
13:00K. Schejbalová, F. Moravec
(kytarové duo)
Kunínkostel Povýšení sv. Kříže
Výstavy    
01. 09

29. 09.
V provozní
době knihovny
Lubomír Lichoočko PavlečákNový JičínMěstská knihovna
Husova 1151/2
Možná
ZMĚNA
termínu
V provozní
době knihovny
Markéta EvjákováKopřivniceMěstská knihovna
Obránců Míru 368/1a
v čítárně knihovny v KD

 

Pozvánka na koncert DUN v Domově Duha v Novém Jičíně

Nový Jičín

Letošním koncertem DUN v Novém Jičíně, jsme se rozhodli potěšit seniory. Tedy ty, kteří mají v dnešní době omezené možnosti kulturního vyžití a jsou vydáni rouškovým pravidlům na milost.

Pro uživatele služeb Domova pro seniory Duha vystoupí 4. září Petr Bazala od 14 hodin s netradičním elektrickým akordeonem.

Pozvánka na DUN hudební večer ve Frenštátu pod RadhoštěmFrenštát pod Radhoštěm

Již počtvrté představíme v rámci DUN nevidomé umělce také ve Frenštátu pod Radhoštěm. V místní ZUŠ, Tyršova 955 vystoupí 11. září od 18 hodin student 3. ročníku hry na klasickou kytaru na JKo v Ostravě Martin Kubíček (dříve absolvent ZUŠ J. A. Komenského ve Studénce ve hře na zobcovou flétnu, kytaru a saxofon) a Zdeněk Vlk, učitel hry na kytaru, klarinet, zobcovou flétnu a saxofon v ZUŠ J. A. Komenského ve Studénce.

Pro zájemce se pokusíme zajistit dopravu tam i zpět. Hlaste se co nejdříve telefonicky nebo emailem.

Pozvánka na DUN slavnostní koncert v KuníněKunín

Koncertní festivalové aktivity opět letos vyvrcholí v neděli 27. září v zámku Kunín v rámci tradičních „Růží pro paní hraběnku“ a v přilehlém kostele Povýšení sv. Kříže.

  •  8:45 - bohoslužby za nevidomé
  • možnost prohlídky zámku s výkladem s připomínkou Bedřicha Emila Schindlera, mecenáše slepeckého ústavu v Brně a možností si vyzkoušet, jaké je to být v kůži nevidomého
  • 13:00 - slavnostní koncert, své umění představí kytarové duo MgA. Kateřina Schejbalová a MgA. Filip Moravec.

Pozvánka na DUN výstavu Lubomíra Lichoočka Pavelčáka v Novém JičíněVýstava v Novém Jičíně

1. září bude v Městské knihovně Nový Jičín zahájena výstava cvaků (fotografií) Lubomíra Lichoočka Pavelčáka. Výstava bude ke zhlédnutí v provozních hodinách knihovny až do 29. září.

Pozvánka na DUN výstavu Markéty Evjákové v KopřivniciVýstava v Kopřivnici

7. října od 17 hodin bude vernisáží v Městské knihovně v Kopřivnici zahájena výstava grafik a ilustrací Mgr. Markéty Evjákové s názvem Barevný koutek Markéty Evjákové.

Výstava bude ke zhlédnutí v čítárně knihovny v kulturním domě (Po, Út, Čt, Pa 7:30 - 18:00)  - očekáváme nový termín výstavy.


Vstupné na všechny akce je dobrovolné a bude využito na financování kulturních aktivit zrakově postižených. Aktivity festivalu Dny umění nevidomých na Moravě organizované na Novojičínsku se konají s finanční podporou Moravskoslezského kraje, měst Nový Jičín, Kopřivnice, Frenštát pod Radhoštěm, obcí Kunín a firmou Pila Příbor, s. r. o.

Logo festivalu Dny umění nevidomých na Motravě

 

Srdečně zvou pořadatelé Martin, Hanka a Petr.

 

 

 

Copyright © 2022       Oblastní odbočka SONS v Novém Jičíně