Oblastní odbočka SONS v Novém Jičíně
DMS

01.09.-21.12. - Dny umění nevidomých 2021 na Novojičínsku 

Logo festivalu Dny umění nevidomých na MotravěVeřejnost na Novojičínsku bude mít opět možnost se seznámit s uměním nadaných profesionálních nevidomých a slabozrakých interpretů a umělců.

Pozvánka na Výstavu fotografií Barevný svět Petra Bazaly Městské knihovně v Novém Jičíně27. ročník festivalu Dny umění nevidomých na Moravě zahájíme 1. září výstavou fotografií nevidomého hudebního skladatele, klavíristy, akordeonisty, učitele hudby Pozvánka na koncert KoklopBandu pro klienty Domova Duha, p. o. v Novém Jičíněa fotografa Petra Bazaly v Městské knihovně v Novém Jičíně. Zde bude ke zhlédnutí do 26. října 2021.

Hudební odpoledne pro klienty Domova Duha a hudební večer pro veřejnost se uskuteční v pátek 3. září. Již tradičně nám své prostory pro veřejné vystoupení poskytne Pozvánka na koncert KoklopBandu pro veřejnost v modlitebně ČCE v Novém JičíněČeskobratrská církev evangelická ve své modlitebně v Janáčkových sadech. Od 17. hodiny si zde můžete vychutnat jazzové a popové melodie hudební skupiny KyklopBand.

Pozvánka na Slavnostní koncert Daniely Hořínkové a Radka Žaluda v doprovodu Filipa Moravce u příležitosti tradičních Růží pro paní hraběnku Zámku Kunín.Je nám velkou ctí, že náš slavnostní koncert bude opět součástí tradičních Růží pro paní hraběnku. Koncert Daniely Hořínkové a Radka Žaluda v doprovodu Filipa Moravce proběhne v neděli 26. září od 13:00 hod. v kostele Povýšení sv. kříže v Kuníně.

Zároveň si zde můžete pořídit ručně vyráběné výrobky ušité pro Pozvánka na Výstavu grafik Barevný koutek Markéty Evjákové v Městské knihovně v Kopřivnicicharitativní projekt Šití pro dobrou věc švadlenkami z celé České i Slovenské republiky. Nejen že potěšíte sebe či blízké krásným a jistě praktickým dárkem, zároveň také podpoříte činnost Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých v Novém Jičíně.

V Městské knihovně v Kopřivnici budou vystavena díla prakticky nevidomé grafičky Markéty Evjákové. Prohlédnout si je můžete v provozní době knihovny od 4. 11. do 21. 12. 2021. Ve středu 3. listopadu od 15:00 hodin proběhne Setkání s autorkou v místě výstavy.

 

Koncerty se uskuteční za dodržení aktuálních nařízení vlády: https://covid.gov.cz/situace/kultura/koncerty

 

PROGRAM
Dny umění nevidomých na Novojičínsku 2021
termínzačátekpodtitul a umělec/umělciměstomísto
Hudební
večery
    
03. 09.
pátek
14:00KyklopBandNový JičínDomov Duha, p. o.
Hřbitovní 1128
03. 09.
pátek
17:00KyklopBandNový JičínFS ČCE v Novém Jičíně
Janáčkovy sady 1
26. 09.
neděle
13:00Daniely Hořínkové a Radka Žaluda
v doprovodu Filipa Moravce
Kunínkostel Povýšení sv. Kříže
Výstavy    
01. 09

26. 10.
V provozní
době knihovny
Petr BazalaNový JičínMěstská knihovna
Husova 1151/2
04. 11.

21. 12.
V provozní
době knihovny
Markéta EvjákováKopřivniceMěstská knihovna
Obránců Míru 368/1a
v čítárně knihovny v KD

 

Loga podporovatelů festivalu Dny umění nevidomých na Novojičínsku

Festival Dny umění nevidomých na Moravě je na Novojičínsko realizován s finanční podporou Ministerstva kultury, Moravskoslezského kraje, města nový Jičín a obce Kunín .
Záštitu nad festivalem převzal 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáš Curylo
.

 

Za Tým SONS Nový Jičín vás srdečně zvou pořadatelé Martin, Hanka a Petr.

Copyright © 2022       Oblastní odbočka SONS v Novém Jičíně