Oblastní odbočka SONS v Novém Jičíně
DMS

02.03.-30.11. - Dny umění nevidomých 2022 na Novojičínsku 

Logo festivalu Dny umění nevidomýchVeřejnost na Novojičínsku má opět možnost seznámit se s uměním nadaných profesionálních nevidomých a slabozrakých interpretů a umělců. 

Pozvánka na výstavu DUN v Kopřivnici.28. ročník festivalu Dny umění nevidomých na Moravě byl započat březnovou (02. 03. - 26. 04. 2022) výstavou „cvaků“ prakticky nevidomého fotografa Luboše Pavelčáka v Městské knihovně v Kopřivnici. Vice ZDE.

Pozvánka na koncert DUN v Domově Duha v Novém Jičíně.V měsíci září pak bude probíhat hlavní část festivalu zahrnující sérii tří koncertů. Jejich hlavním účinkujícím bude nevidomý zpěvák a klavírista Honza Jareš, absolvent Pražské konzervatoře v oboru populární zpěv a moderní klavír. Honza, jako zpívající klavírista, dokáže publikum zaujmout ojedinělým hudebním projevem plným energie a pozitivních emocí.

Pozvánka na koncert DUN v modlitebně FS ČCE v Novém Jičíně.V roce 2020 vydal v Radioservisu Českého rozhlasu desku Doktor duší. Deska obsahuje 12 původních písní, jejichž autorem je Tomáš Kympl. S titulní písní Doktor duší získal Honza Platinovou dvanáctku za 12 vítězství v hitparádě Českého rozhlasu Dvojka. Je rovněž laureátem Výroční ceny Legenda nočního proudu v kategorii Objev roku 2019. Honza vystupuje sólově nebo s doprovodem dalších zpěváků či instrumentalistů jako je například sopranistka Markéta Fassati, kontrabasista Tomeš Smetana nebo bubeník a perkusista Jaromír Helešic. Své koncerty si sám moderuje.

Pozvánka na koncert DUN v Kuníně.Svým uměním Honza potěší nejprve klienty Domova Duha při hudebním odpoledni na zdejší zahradě. Hudební večer pro veřejnost s podtitulem Doktor duší aneb hudba je lék proběhne 23. září 2022 od 17 hodin v modlitebně Českobratrské církve evangelické, v Janáčkových sadech.

Upoutávka pro Šití pro dobrou věcJe nám velkou ctí, že náš další slavnostní koncert může být opět součástí tradičních Růží pro paní hraběnku. Tento koncert proběhne v kostele Povýšení sv. Kříže v Kuníně v neděli 25. září  od 13:00 hodin a Honza Jareš zde vystoupí spolu s hostující sopranistkou.

Pozvánka na výstavu DUN v Městské Knihově v Novém Jičíně.Zároveň si zde můžete za finanční dar pořídit ručně vyráběné výrobky ušité pro charitativní projekt Šití pro dobrou věc švadlenkami z celé České i Slovenské republiky. Nejen že potěšíte sebe či blízké krásným a jistě praktickým dárkem, zároveň také podpoříte činnost Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých v Novém Jičíně

Na měsíce říjen a listopad připravujeme výstavu obrazů a grafik těžce slabozrakého Lukáše Černého, která bude ke zhlédnutí v Městské knihovně v Novém Jičíně, a která letošní Dny umění nevidomých na Novojičínsku uzavře.

 

PROGRAM
Dny umění nevidomých na Novojičínsku 2022
termínzačátekpodtitul a umělec/umělcimístoadresa
Hudební
večery
    
23. 09.
pátek
14:00Honza Jareš (stage piano a zpěv)Nový JičínDomov Duha, p. o.
Hřbitovní 1128
23. 09.
pátek
17:00Honza Jareš (stage piano a zpěv)Nový JičínFS ČCE v Novém Jičíně
Janáčkovy sady 1
25. 09.
neděle
13:00

Honza Jareš (stage piano a zpěv)
s hostující sopranistkou

Kunínkostel Povýšení sv. Kříže
Výstavy    
02. 03.

26. 04.
V provozní
době knihovny
Výstava fotografií
Luboše "Lichoočka" Pavelčáka
KopřivniceMěstská knihovna
Obránců Míru 368/1a
v čítárně knihovny v KD
10. 10.

29. 11.
V provozní
době knihovny
Výstava obrazů
Lukáše Černého
Nový JičínMěstská knihovna
Husova 1151/2
01. 12.
čtvrtek
13:00Setkání s autorem Lukášem ČernýmNový JičínKlubovna SONS
Sokolovská 9

Loga podporovatelů DUN 2022.

Festival Dny umění nevidomých na Moravě je na Novojičínsku realizován s finanční podporou Ministerstva kultury, Moravskoslezského kraje, města Nový Jičín a obce Kunín.
Záštitu nad festivalem převzal náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáš Curylo.

 

Těšíme se na vás Tým SONS Nový Jičín.

Srdečně zvou pořadatelé Martin, Hanka a Petr.

Copyright © 2022       Oblastní odbočka SONS v Novém Jičíně